KOS se zaměřuje na problematiku pánevního dna, a to jak u žen, tak u mužů a dětí. Rádi uvítáme další členy se zájmem o danou problematiku.
Cílů máme mnoho, mezi hlavní patří: jednoznačné nastavení kompetencí, edukace - jak laiků, tak fyzioterapeutů (s tím úzce souvisí pořádání seminářů a spolupráce se zahraničními skupinami a lektory), rádi bychom také pracovali na výzkumu a rozvoji v oblasti fyzioterapie pánevního dna, překládali odborné články, guidelines a případně i vytvořili klinické standardy.
Nepravidelně se online scházíme v rámci "cafe v pánvi" - neformální diskuze nad odbornými tématy, kazuistiky apod. 
Chcete se přidat? Napište: kos.panevnizdravi@unify-cr.cz


Orgány KOS:

Výbor 
PhDr. Eva Procházková (předsedkyně) 
Mgr. Klára Venclíková (místopředsedkyně) a 
Mgr. Lenka Picková (hospodářka)


Revizní komise
Mgr. Michaela Havlíčková
Mgr. Eva Dejmková
Mgr. Veronika Čiháková


Informace o výboru:

Lenka Picková – Fyzioterapeutka specializující se na pánevní dno

Jsem fyzioterapeutka, kterou práce v oboru baví a naplňuje. Můj zájem o problematiku pánevního dna se zrodil během studia na vysoké škole, kdy jsem se ve své diplomové práci věnovala otázkám pomočování u starších dětí. Tato zkušenost mě nasměrovala k hlubšímu porozumění této oblasti a položila základy mé další specializace.

Svůj první odborný kurz zaměřený na metodu Ludmily Mojžíšové jsem absolvovala v roce 2008. Od té doby jsem prošla mnoha dalšími kurzy, semináři a konferencemi, na některých i s aktivní účastí. Díky tomu jsem postupně rozšířila své terapeutické možnosti – od pomoci ženám s obtížemi při početí, péči o těhotné a ženy po porodu, léčbu inkontinence až po řešení komplexních pánevních bolestí u žen i mužů.

Stále se učím a objevují se pro mě nové terapeutické přístupy a metody. Vím, jak důležité je sdílet informace a zkušenosti – nejen mezi fyzioterapeuty, ale i napříč obory, které s naší praxí souvisejí. Věřím, že společná práce a mezioborová spolupráce pomáhají zlepšovat péči o naše pacienty a posouvat hranice toho, co je v oboru fyzioterapie možné.

Eva Procházková

Jako fyzioterapeutka pomáhám ženám cítit se dobře v jejich těle.
První kurz zaměřený na fyzioterapii pánevního dna jsem absolvovala v roce 2009 a od té doby se v této oblasti kontinuálně vzdělávám dále.
V praxi kombinuji EB postupy s těmi méně vědeckými. Věnuji se ženám v průběhu celého jejich života - ať je to bolestivá menstruace, endometrioza, bolesti v pánevní oblasti, obtížné početí, bolesti v těhotenství nebo poporodní obtíže a inkontinence. Moje srdcová témata jsou endometriozy, těhotné a poporodní stavy a hlavně diastáza.


Klára Venclíková

Jsem fyzioterapeutka. Tématice pánevního dna se věnuji od bakalářského studia, kde jsem v rámci diplomové práce zkoumala možnosti fyzioterapie v řešení sexuálních dysfunkcí u žen. Téma sexuálních funkcí mi vydrželo i v navazujícím magisterském studiu. Krom ženských témat se v terapii poslední dva roky věnuji i mužským tématům, zejména péči po operaci prostaty a chronické pánevní bolesti. Třetím rokem studuji International Fascial Manipulation School v Padově. Toto studium velmi ovlivnilo můj terapeutický přístup a rozšířilo mé znalosti i možnosti. Fasciálka mě fascinuje, navzdory tomu si ale uvědomuji, že to není metoda pro každého a existují i jiné metody. Baví mě se vzdělávat v různých oblastech a zkoumat fungování nejen lidského těla. Mimo fyzioterapii ráda cestuji, hraji starou hudbu na repliky dobových fléten a učím se šermovat kordem.